אופציה בינארית

אם אתם מתעניינים בשוק ההון, ובדרכים לסחור מהבית ולהרוויח כסף, יש סיכוי טוב שיצא לכם לשמוע בעבר את המושג אופציה בינארית. אופציה מסוג זה היא אופציה ייחודית אשר מאפשרת לבצע השקעות בשוק ההון גם אם אין לכם ידע רב בתחום או ניסיון רב שנים בהשקעות. זהו כלי השקעה פשוט מאוד וכל אחד יכול להבין איך להשתמש בו תוך דקות אחדות.

מה זה אופציה בינארית?

אופציה בינארית היא סוג מיוחד של אופציה שמשמש להשקעות בשוק ההון. בעבר הכלי הזה היה שמור אך ורק למשקיעים שפעלו במסגרת של בתי השקעות מקצועיים, אבל בשנים האחרונות הוא נפתח גם לאנשים שמעוניינים לבצע השקעות מהבית.
אופציה בינארית הוא כלי ייחודי מאוד, ויש לו מספר רב של יתרונות בהשוואה לכלים אחרים. ראשית, זהו אחד מהכלים הפשוטים ביותר להבנה. גם מי שאין לו ידע רב בשוק ההון, ולא מקדיש זמן רב מדי יום למעקב אחר חדשות הכלכלה ולקריאת דוחות של חברות, יכול לעשות בו שימוש ולנסות לגרוף באמצעותו רווחים.
שנית, ההשקעה בכלי הזה היא פשוטה מאוד לביצוע ואין צורך להשקיע זמן רב או מאמצים ניכרים כדי לבצע אותה. כל מה שצריך זה להיכנס לאתר שמאפשר לבצע את ההשקעה כמו, למשל אתר "איטריידר" שמוביל את תחום המסחר באופציות בינאריות בישראל, לפתוח חשבון, ותוך כמה שניות אפשר להתחיל ולהשקיע.
יתרון נוסף וחשוב מאוד הוא שבניגוד לאפיקי השקעה אחרים, כאשר משקיעים בקנייה או מכירה של אופציה בינארית, אפשר לסכן בהשקעה סכומים קטנים מאוד. לא צריך להתחיל ולפתוח תיק ולהפקיד בו סכומים גדולים ואפשר לנסות ולגרוף רווחים גם בהשקעה של מאות שקלים.
אופציה בינארית היא למעשה סוג מיוחד של אופציה שבה המשקיע צריך להחליט מה יהיה כיוון המסחר בנכס בסיס כלשהו במשך תקופה מוגדרת. כלומר, המשקיע צריך להחליט האם ערכה של המנייה או המדד או הסחורה שבו הוא משקיע יעלה או ירד בפרק זמן נתון.

דוגמה להשקעה שניתן לבצע באופציה בינארית

אם אתם נכנסים לאחר מאתרי האופציות הבינאריות בישראל, תמצאו בו מבחר של נכסי בסיס שבהם ניתן להשקיע בכל רגע נתון.
ניקח לדוגמה השקעה של אופציה בינארית על מניית בנק הפועלים. כאשר תכנסו לאתר תראו מהו גובה המנייה ומהו המועד שבו האופציה פוקעת. נניח למשל שגובה המנייה הוא 1000 ושמועד הפקיעה הוא כחצי שעה לאחר מועד הכניסה. עכשיו צריך המשקיע להחליט האם בזמן הפקיעה, כלומר בעוד חצי שעה, שער המנייה יהיה גבוה יותר או נמוך יותר מהשער הנוכחי. אם הוא חושב שהשער יהיה גבוה יותר, עליו לקנות אופציה בינארית שנקראת CALL. אם הוא חושב שהשער יהיה נמוך יותר, עליו לקנות אופציה בינארית מסוג PUT.
לאחר שהחליט איזה אופציה לקנות, עליו להחליט כמה להשקיע (אפשר גם מאות שקלים בודדות). כאשר האופציה תפקע הוא יידע האם הרוויח או הפסיד. שיעור הרווח נקבע מראש בהתאם להסכם עם האתר, התשואה הממוצעת על השקעה מוצלחת היא 70 אחוזים. כלומר, אם המשקיע העריך לדוגמה ששער הפקיעה יהיה גבוה יותר מאלף ואכן הדבר קרה, ולא משנה מה ההפרש בין השער הסופי לשער הרכישה, הוא הרוויח כ-700 שקלים. שיהיה בהצלחה!

אופציות בינאריות – מדריך למשקיע

משקיעים רבים שמתחילים לסחור לבדם בשוק ההון מגלים עד מהרה, שהשקעות רגילות במניות בתעודות סל וכו', מתאימות בעיקר למי שמעוניין ביצירת רווחים לטווח ארוך. למעט מניות בודדות התנועתיות של רוב המניות נמוכה למדיי, והדבר אינו מאפשר לייצר תשואה גבוהה תוך זמן קצר.
בעבור משקיעים שמעוניינים בניהול תיק סולידי, הדבר אינו מהווה בעיה. לעומת זאת, בעבור משקיעים שמבקשים להוסיף לתיק שלהם אלמנטים שמייצרים תשואה גבוהה, הדבר אינו מספק.
אחת השיטות הטובות ביותר להגדיל את פוטנציאל התשואה של תיק ההשקעות, היא להוסיף השקעה באופציות. השקעה באופציות נחשבת למסוכנת יותר מאשר השקעה במניות, וזאת מאחר שהתנודתיות גדולה יותר. קנייתה של אופציה מהווה למעשה הסכמה לרכישה עתידית של המניה בשער מסוים, אך מרבית המשקיעים קונים אופציות שלא על מנת לממש את הרכישה, אלא כדי למכור אותן ברווח גדול יותר מאוחר יותר.
לצד מסחר באופציות רגילות, יכולים כיום סוחרים לקנות גם אופציות בינאריות. אתרי אינטרנט שפיתחו מערכות מסחר, כמו למשל אתר etrader, מאפשרים לכל סוחר לקנות אופציות דיגיטליות בקלות רבה. כל מה שצריך על מנת לקנות אופציות מסוג זה הוא חשבון אותו ניתן לפתוח תוך דקות אחדות והפקדה ראשונית של סכום כסף, כאשר ניתן להתחיל לסחור בהפקדה מינימאלית של כמה מאות שקלים.
ההבדל המרכזי בין אופציות דיגיטליות לבין אופציות בינאריות הוא, שהמרחק בין שער הפקיעה של האופציה לבין שער הרכישה שלה אינו משפיע על שיעור הרווח או ההפסד במקרה של מסחר באופציות דיגיטליות, וזאת בניגוד למתרחש במסחר באופציות רגילות.
בשנים האחרונות גילו כבר מיליוני משקיעים בכל העולם את תחום האופציות הדיגיטליות, והוא נחשב לאחד ענפים המתפתחים ביותר בשוק ההון. אחת הסיבות לכך היא היכולת לייצר רווחים מהירים מאוד תוך זמן קצר. משקיעים רבים מצליחים להכפיל ולשלש את סכום ההשקעה הראשוני שלהם בתוך שעות אחדות. עם זאת, יש כמובן לזכור, שהסיכוי לרווח גדול משמעותו היא, כי ניתן גם להפסיד כסף רב תוך זמן קצר יחסית. כאשר ניגשים למסחר באופציות דיגיטליות יש לזכור זאת כל העת.
אם אתם מתעניינים באפשרות להשקיע בתחום אתם יכולים להיכנס לאתר etrader ולמצוא בו מדריכים רבים ומפורטים, כולל הדגמות ווידיאו, שיעזרו לכם להתחיל ולסחור באופציות דיגיטליות על מניות, מדדים, פורקס, זהב, ותחומים נוספים.

התגובות סגורות