נדלן בארה"ב – מדוע יש תחרות עזה בין מתווכי הדירות בארה"ב

תחרות בין ענפים או אנשי מקצוע כאלה ואחרים הייתה מאז ומעולם מנת חלקנו, הרי אנחנו חייבים תמיד להיות עם ידנו על העליונה – ולהגיע אל השאיפות אשר אנחנו מעמידים לעצמנו. עבור חלק ממתווכי הדירות בארצות הברית מדובר על תחרות קיומית, רבים מהם מבינים שאם הם לא יבצעו צעדים דרסטיים אל עבר הקונה הפוטנציאלי – העסק שלהם לא יתקדם לשום מקום. התופעה הבולטת ביותר של תחרות זו מתחרשת בנדל"ן בארצות הברית כאשר קונים רבים מרחבי העולם, נאבקים על היצע גדול יחסית של דירות אך לא מספיק עבור סדר הגודל הזה. הדבר יוצר תחרות עזה בין מתווכי הדירות בארה"ב, אשר נאבקים על מנת חלקם בכל נכס כזה או אחר. יש לציין שבשנים אחרונות גם נדל”ן ביוון הפך להיות מאוד תחרות כמו באמריקה.

אז ממה נובע המחסור? הסיבה הראשונה היא חוסר הצלחה בתחום של עיקול הנכסים. הצפי הראשוני היה שבעקבות המשבר הכלכלי בתי עסק, דירות ונכסים רבים יעוקלו על ידי בנקים רבים שלקוחותיהם לא מצליחים לעמוד בהתחייבות שלהם. אך בשורה התחתונה הכלכלה בארצות הברית הצליחה לייצב את רוב האנשים, אשר הצליחו בשיניים להחזיר את התשלומים שלהם – דבר שהביא לגל קטן של עיקולים שלא עמדו בצפי ההתחלתי, וכך בעצם התחיל המחסור שהיה נראה כרציני והתנפץ בפנים של כולנו.

סיבה נוספת למחסור נובעת ממחירי השוק, בעלי נכסים רבים אינם מעוניינים להציע כרגע את הנכס שברשותם למכירה עקב הירידה הדרסטית בשווי שלו – ולכן הם מעדיפים לחכות עד שמחירי השוק יעלו שוב. סיבה זו גורמת בנוסף לסיבה הראשונה להאטה דרסטית של נכסים אשר מוצעים למכירה ולבעיה קשה עבור מתווכי הדירות בארצות הברית.

אז מה אפשר לעשות על מנת לשפר את המצב? בצעד ראשוני נהיה חייבים להמתין. בסופו של דבר יגיע הרגע בו מחירי השוק יחזרו לסורם ואותם בעלי נכסים ירצו למכור אותם. אך כרגע בכל הקשור אל המלחמה בין המתווכים בארצות הברית תימשך – הפתרון היחידי אשר יזדמן על מנת לפתור את המשבר יגיע רק בעוד כמה שנים. אך אנחנו בתור קונים יכולים להמתין על מנת לנצל את הרגע הנכון ולא להתפתות לקרב בין המתווכים.

התגובות סגורות