שאלות ותשובות על אופציה בינארית

כדי לבצע השקעה עליך לבחור באופציית call או אופציית put על נכס בסיס מסוים. לחיצה על אופציה תוסיף את ההשקעה לטופס משמאל. בשלב זה תתבקש להקליד את סכום ההשקעה ולאשר ביצוע. ניתן לבטל בחירה באמצעות לחיצה על X בכל זמן לפני אישור ביצוע.

מהי אופציית call?

אופציה המקנה למחזיק בה אחוזי תשואה קבועים מראש במקרה של פקיעת נכס הבסיס במועד קבוע מראש במחיר הגבוה משער הבסיס שבו בוצעה העיסקה.

מהי אופציית put?

אופציה המקנה למחזיק בה אחוזי תשואה קבועים מראש במקרה של פקיעת נכס הבסיס בתאריך קבוע מראש במחיר הנמוך משער הבסיס שבו בוצעה העיסקה.

כמה ארוויח במקרה של השקעה מוצלחת?

השקעה מוצלחת תניב תשואה מובטחת על פי המצוין באתר על נכס הבסיס שבחרת. במקרה של פקיעה הפוכה עדיין מובטח לך החזר בגובה 15 אחוז מההשקעה. בהשקעה באופציות מסוג One Touch לא משולם החזר כלשהו במקרה שהאופציה פוקעת מחוץ לכסף.

מה גובה ההפסד במקרה של פקיעה הפוכה מההשקעה שבחרתי?

במקרה של פקיעה הפוכה עדיין מובטח לך החזר בגובה 15 אחוז מההשקעה. לדוגמה: אם השקעת 1,000 ש”ח באופציית call על מדד ת”א 25, ובמועד הפקיעה השער יהיה נמוך מהשער בו ביצעת את ההשקעה – תקבל אוטומטית החזר של 150 ש”ח. בהשקעה באופציות מסוג One Touch לא משולם החזר כלשהו במקרה שהאופציה פוקעת מחוץ לכסף.

מה זה אופציית One Touch?

באופציה זו המשקיע ירוויח את התשואה הקבועה מראש כאשר שער נכס הבסיס יגיע או יעבור את שער היעד שהוגדר מראש, ומספיקה רק נגיעה אחת לאורך כל חיי האופציה ולא רק במועד הפקיעה. במידה ושער השוק לא יגיע לשער היעד הקבוע בתנאי האופציה, תיסגר האופציה עם הפסד בגובה ההשקעה.

מהן אפשרויות ההפקדה שלי?

בדרך כלל ניתן להפקיד באמצעות כרטיסי אשראי מסוג ויזה, מסטרקארד, ישראכרט, אמריקן אקספרס ודיינרס ו/או באמצעות העברה בנקאית / הפקדת מזומן.

באיזה מטבעות אוכל לנהל את חשבוני?

בדרך כלל תוכל לנהל את חשבונך בשקלים.

כיצד אני יכול למשוך רווחים?

לקוחות המפקידים באמצעות כרטיסי אשראי מסוג ויזה יכולים למשוך כספים ישירות למסגרת כרטיס האשראי ממנו הפקידו. לפעמים מתאפשרת במקרים מסוימים משיכות באמצעות צ’קים.

האם הרווחים חייבים במס?

כן. הרווחים חייבים במס על פי חוק. המס מנוכה בהתאם לכל פעולה ומועבר למס הכנסה.

במקרה של רווח אני מחויב במס. מה קורה במצב של הפסד?

כל חברה פועלת על פי חוק ומנכה ללקוחותיה מס על רווחי הון, אותו היא מעבירה ישירות לרשויות המס. הפסדים כתוצאה מפעילות באתר מנוכים על ידינו אוטומטית מהרווחים שנצברו על ידך, ובמקרה של הפסד מצטבר בסיכום השנה הקלנדרית, יישלח אליך אישור מתאים על הפסד הוני, אותו תוכל לקזז במסגרת ההתחשבנות השנתית הכוללת שלך (כעצמאי או כשכיר).

מה עלי לעשות אם יש לי פטור מניכוי מס במקור?

במקרה שיש לך פטור מניכוי מס במקור על רווחי הון, אנא פנה לשירות הלקוחות לאחר שפתחת חשבון ולפני ביצוע השקעה, כדי לדווח שיש לך פטור. נציגי השירות ידריכו אותך כיצד לנהוג. כדי לייעל את הטיפול בפנייתך – אנא הצטייד מראש באישור המתאים.

האם עלי לבצע הפקדה כדי להירשם?

לא. אין צורך לבצע הפקדה או למסור פרטי כרטיס אשראי כדי להירשם לאתר.

מהו שער פקיעה?

שער פקיעה הוא השער של נכס הבסיס במועד פקיעת האופציה. זהו השער הקובע האם האופציה פקעה “בתוך הכסף” או “מחוץ לכסף”. לכל נכס בסיס אופן חישוב שער פקיעה שונה. אופן חישוב שערי הפקיעה מפורט כאן.

מה ההבדל בין אופציות על מדד Nasdaq לבין אופציות על .Nasdaq 100 Fut?

Nasdaq 100 Future הוא חוזה עתידי על מדד נאסד”ק 100. מדד הנאסד”ק הראשי
(Nasdaq Composite) הוא מדד שונה וכולל את כל החברות הנסחרות בבורסת הנאסד”ק בניו יורק. לכן אין דמיון בערך האבסולוטי של המדד אם כי יש מתאם גבוה בהתנהגות שני המדדים השונים.
אנו ממליצים ללקוחותינו הרוכשים אופציות על Nasdaq 100 Fut לבדוק את שערו העדכני של מדד הנאסד”ק 100.