זיהוי מגמות במט”ח

ניתוח טכני מבוסס על ההנחה שמגמות מסחר שהתרחשו בעבר יחזרו על עצמן גם בעתיד. זיהוי מגמות כאלה נותן לסוחר יתרון משמעותי בעת קבלת החלטות של מסחר בפורקס.
בעת זיהוי מגמות של צמדי מטבעות במט”ח נוכל לחזות האם השוק נמצא במגמת עלייה או ירידה, וכמובן לפעול בהתאם. במידה ואנו מזהים מטבע שנמצא במגמת  עלייה, התגובה הנכונה תהיה כמובן לקנות אותו וליהנות מעליית השערים שלו. במידה ואנו מזהים תחילתה שלך מגמת ירידה זהו בהחלט הזמן הנכון למכור את המטבע. עלינו תמיד ללכת עם המגמה ולא להתנגד לה.

על מנת לזהות מגמות מסחר מספקים לנו פלטפורמות המסחר מבחר גרפים ותרשימים שיסייעו לנו לבצע החלטות מסחר.  במצב של מגמת עלייה כאמור, הסוד ליצירת רווח הוא קנייה של המטבע שמתחיל את המגמה, ולמכור אותו מאוחר יותר כשהוא מגיע לשיא. במגמה הפוכה של ירידות בשער המטבע, נמכור אותו תחילה במחיר גבוה יותר, ולאחר מכן עם החרפת המגמה נקנה אותו במחירים נמוכים יותר ונהנה מהפרשי השער. בכל אופן, לא משנה לאיזה כיוון הולך גרף המסחר תמיד נוכל לרתום אותו לטובתנו.

עם זאת יש לזכור כי קיימים פרקי זמן שלמים שבהם קשה מאוד לאתר מגמה ברורה. סוחרי פורקס מנוסים ייעצו לכם לא לסחור כלל בתקופה כזו, ולחזור למסחר רק עם זיהויה של מגמה חדשה. מגמות יכולות להתרחש בטווח קצר, ארוך ובינוני, ועלינו לזהות אותן ולהתאים את אסטרטגיית המסחר שלנו אליהן. כמו כן, יש לזכור שמגמות במסחר מט”ח עלולות להיות הפכפכות ולהשתנות בכל רגע נתון. גם הסוחר הממולח ביותר לא יוכל תמיד לזהות בוודאות כיוון של מגמה. על כן עלינו לעקוב תמיד אחר כיוון מגמת המסחר ולסחור על פיה עד שאנו מגיעים לנקודה בה אנו מאמינים שהיא תתחיל להתהפך. במקרה שהמגמה מתהפכת נגדינו נפעל למזעור ההפסדים על ידי חיסול הפוזיציה שלנו, או התחלה של פוזיציה הפוכה בהתאם לכיוון החדש של מגמת המסחר.

קיימות מגוון שיטות ניתוח טכני לזיהוי מגמות בשוק המט”ח, ומומלץ מאוד להתמקצע בהן וללמוד אותן על מנת לקבל החלטות מסחר נכונות.