ניהול תקציב מסחר

אחד המאפיינים המבדילים סוחר מוצלח מאחד שאינו כזה היא היכולת לנהל נכון את כספי חשבון המסחר שלנו. ניהול נכון של חשבון המסחר הוא אחד היסודות להצלחה במסחר במט”ח לטווח הארוך. למרות שזה נשמע פשוט למדי לא מעט סוחרים מקבלים החלטות איומות בעת ניהול החשבון שלהם, דבר המתבטא בהפסדים במסחר.  העיקרון של ניהול תקציב נכון, מתבטא במשמעת ועקביות במסחר. הקפדה על מספר עקרונות בסיסייים ופשוטים למדי תסייע לכם להפוך לסוחרי פורקס מוצלחים.

עקרונות ניהול תקציב של מסחר פורקס

1.    אל תלכו שבי אחרי “המכה הגדולה” המיוחלות. ניסיונות לייצר רווחים גבוהים בזמן קצר מתבטאים בסופו של בהפסדים גבוהים בזמן קצר. נסו לייצר רווחים קטנים באופן עקבי שבטווח הארוך ייצרו לכם רווחים נאים.

2.    הפסדים הם בלתי נמנעים בעולם הפורקס, עוד לא נולד הסוחר שכל החלטה שלו הובילה לרווח במסחר. לאור עובדה זו, סכנו בכל פוזיציה רק אחוז קטן מחשבון המסחר שלכם, לעולם אל תשימו את כל הסכום בחשבון שלכם על פוזיציה בודדת. באופן זה תמזערו נזקים ותוכלו לייצר מסחר המבוסס על ניהול תקציב רציונאלי. לעולם אל תסחרו ביותר מ- 5% מכלל החשבון שלכם.

3.    כל חדר מסחר שמכבד את עצמו יאפשר לכם להשתמש בפקודות סטופ לו וטייק פרופיט. השתמשו בכלים אלה בתבונה, על מנת למזער את סיכוני המסחר שלכם.

4.    לפני שאתם קופצים למים העמוקים של המסחר במט”ח, זיכרו כי אתם יכולים לפתוח חשבונות דמו לאימון. התייחסו לתקציב שלכם בחשבון הדמו כאל כסף אמיתי, על מנת לסגל הרגלים בריאים מאוחר יותר כשתתחילו לסחור על כסף אמיתי. חשבונות הדמו שלכם ישמשו אתכם גם כשתתחילו לסחור בכסף אמיתי, כאשר תרצו לבחון אסטרטגיות מסחר חדשות, בידקו קודם את האפקטיביות של אסטרטגיות אלה בחשבון הדמו שלכם.

עקרונות ניהול תקציב נכון  בעת מסחר במט”ח הם פשוטים למדי ליישום, אולם לא מעט מכם ייווכחו שלשמור עליהם לאורך זמן הוא האתגר האמיתי שלנו. הלחצים הנלווים למסחר, והפרופיל הפסיכולוגי שלנו עלולים לגרום לנו לקבל החלטות שגויות של ניהול תקציב. הקפידו היטב לסגל לעצמכם עקרונות בריאים לניהול תקציב המסחר, ושימרו עליהם לאורך זמן – זהו אחד מסודות ההצלחה במסחר פורקס.