7 טיפים למסחר מט"ח

מעוניינים להתחיל לסחור במט"ח? לפני שאתם קופצים למים הסוערים, הכנו לכם כמה טיפים, אתם יכולים לקרוא לזה טיפים למסחר מט"ח,
אנחנו קוראים להם המדריך להפיכת דג לכריש. בכל אופן בין אם זו הפעם הראשונה שלכם לפני מסחר במטח, או שאתם כבר סוחרים ותיקים, הנה כמה כללי יסוד למסחר שתמיד טוב להיזכר בהם.

1. כבר בטח שמעתם שמסחר במט"ח צופן בחובו רמת סיכון ניכרת. אי לכך סחרו על סכום שהוקצה מראש לכך מרזרבות הון שיש לכם.
אם אתם סוחרים במט"ח ומשקיעים בו סכומים שמיועדים למשל לתשלום משכנתא, יכול להיות מאוד כדאי לכם לשקול מחדש את הכניסה לשוק.

2. אנחנו יודעים, אופציות מינוף של 1:200 נשמעים מאוד מפתים, אבל אל תשכחו שמינוף יתר מגביר את רמות הסיכון שלכם. ושינוי פיפס לא צפוי עשי למחוק לכם את  כל חשבון המט"ח שלכם.  אל תבססו את כל אסטרטגיית המסחר שלכם על מינופים גבוהים כמו בפלטפורמות פורקס, זה מתכון לצרות.

3. יש המון חדרי מט"ח שמאוד רוצים שתסחרו דרכם, ומוכנים אפילו להפקיד לכם בחשבון סכומים נאים המוקצים למסחר מטח. כדאי לכם מדי פעם להחליף פלטורמת מסחר, גם על מנת להתנסות בכלים חדשים היחודיים לכל חדר, וגם על מנת לגרוף בונוסים נאים לפתיחת חשבון והפקדה ראשונית, שיכולים למזער את הסיכונים שלכם.     מצד שני אל תקפצו כל יום מחדר לחדר במרדף אחר בונוסים. סמנו לכם כמה חדרים מועדפים ודבק בהם.

4. אם אתם סוחרים בפלטפורמת מטח חדשה או לראשונה בחייכם,  זיכרו תמיד שכל פלטפורמת מסחר הגונה תציע לכם חשבון דמו על מנת להשתפשף ולצבור ניסיון. המלצתנו היא לפתוח חשבון דמו כשאנו מתחילים לסחור עד שאנו מגיעים לרמה של שליטה טובה בתוכנת המסחר שלה,  ואז לעבור מיד ל מסחר במטח על כסף אמיתי. היצמדות יתר לחשבונות דמו ללא סיכון מרגילות אותנו לגבש החלטות בסביבה פסיכולוגית שונה לחלוטין ממסחר אמיתי, ומקהה את חושינו. עדיף, גם אם אתם מתחילים בתחום להתחיל לסחור בסביבת אמת מוקדם ככל שניתן, גם אם בתור התחלה תסכנו רק סכומים קטנים.

5. סחרו תוך משמעת עצמית והצבת יעדים שתדבקו בהם. גם אם זה נראה מפתה לעיתים לשחות נגד הזרם ולהתחיל להשתולל. בכל זאת, אף  פעם אל תחרגו מרצפת ההפסד שהגדרתם לכם, והכי חשוב אל תתחילו לרדוף אחרי הפסדים

6. זו לא בושה לצאת מפוזיציה כשכל הסימנים מראים שזה הדבר שנכון לעשותו. זה  גם בסדר להפסיד מדי פעם, לעולם לא תוכלו להרויח מכל הפוזיציות שלכם, אבל כן מומלץ שבסופו של דבר תוודאו שסך הרווחים המצטבר שלכם יעלה על ההפסדים המצטברים.

7. התמקצעו בשיטות הניתוח הטכני אבל תקפידו לא רק ללכת שבי אחריהם אלא גם להתעדכן בנעשה בכלכלה ובפוליטיקה העולמית.
מומלץ שתצטרפו לקהילת סוחרי מט"ח וירטואליות , השתתפו בפורומים בנושא ותמיד היו פתוחים ללמוד עוד.

התגובות סגורות