מסחר אוטומטי

אחד היתרונות הבולטים עם קידמת הטכנולוגיה היא פתרונות סחר אוטומטי בבורסה בפרט ובשוק ההון בכלל, בעת השימוש בממשקי הרובוטיקה העומדים לרשות הסוחרים אין צורך יותר להמתין לשערי מדדים ולסקירות על מנת לסחור, מסחר אוטומטי, מבצע תחקירים, סקירות ויודע לעשות חישובים מבלי שנאלץ להתמקם מול מסכי המחשב בציפייה לחישובים וסקירות, הוא תוכנן לעשות כן בצורה אוטומטית.

יתרונות המסחר האוטומטי

הקפדה
אחד התרחישים להפסד של הסוחר הוא אי התמדה, חשוב מאוד להקפיד על סוג התנהגות שאינה מוקצנת ושונה מנורמת ההתנהגות אשר הביאה לרווחים, ישנם לא מעט אשר סוטים ולו במעט משיטת המסחר שלהם ונוחלים הפסדים צורבים .

פסיכולוגיית המסחר
ישנן לא מעט תיאוריות המעידות על הפסדי סוחרים כאשר זה קשור למצב רוחם או לחץ בו נמצאים הסוחרים, לא מעט פעמים זה קשור לייאוש ושעות מרובות מול מסכי המחשב, אחד היתרונות של מסחר אוטומטי הוא בכך שהוא אינו מושפע כלל ממניעים פסיכולוגיים או עייפות, ויודע להקפיד אחר התנהגותו ולשקלל את סקירותיו ולפעול בהתאם, בדיוק כמו שמחשב נוהג.

מהירות תגובה
אחד הפרמטרים החשובים במסחר הינה העובדה כי לפעמים שניה היא זמן תגובה רב, מסחר אוטומטי הוא בעל תגובה מהיר יותר מסוחר מדופלם והוא מעלה בכמה מונים את אפשרויות הרווחים של הסוחר, בעת קנייה או מכירה.

שיטות מסחר
באופן כללי העדיפות שישנה למסחר אוטומטי עולה בכמה מונים על מסחר המתבצע בידי בן אנוש, תוסיפו לכך את העובדה, כי בעת מסחר תחת לחץ ישנם לא מעט אנשים אשר חווים פחד, חשש, החצנת רגשות אשר גורמים לערעור בבריאותם, בנוסף לזה יש  את העובדה כי מחשב יודע לסקור ולעבד נתוני מסחר במהירות יותר גבוהה מאשר אדם וכמובן את ביצוע רב הפעולות אשר עושה מחשב לעומת סוחר ותקבלו מספר פרמטרים ויתרונות אשר מתעלה על סוחר בן אנוש והכי חשוב כמובן, כל אלה מביאים לרווחים שזאת הסיבה העיקרית למסחר בשוק ההון.

התגובות סגורות