מסחר בחוזים עתידיים

חוזה עתידי הינו מכשיר פיננסי דומה לאופציה, חוזים עתידיים הינם התחייבויות לקנייה או מכירה של סחורה או נייר ערך או מט”ח בתאריך נקוב וסכום ידוע מראש, התשלום מתבצע בעת קבלת הסחורה.

סוגי חוזים עתידיים

ראשית יש לציין כי המסחר כאן בחוזים אינו פיזי, זאת אומרת הרוכשים והקונים אינם מעבירים את הסחורות בעת הקנייה והמכירה, הכל נעשה כאן בצורה ספקולטיבית, לצורכי מסחר בלבד.
שנית, סוגי הסחורות בחוזים כאן הינם : נפט, סוכר, מטבעות חוץ , ניתן להגדיר מפורשות את הכמות, משקל ונפח של הסחורה עליה סוחרים, יחד עם זאת סחורה שנקנה ומראש נגדיר ונרצה לקבל תמורת כספנו הינה שונה מסחורה לסחורה, הנפט אינו נמדד כמו התירס או כמו הסוכר.

יתרונות המסחר בחוזים עתידיים

תנאים זהים בכל מסחר עפ”י הסחורה, ז”א המסחר בחוזים של הנפט יהיו זהים בפרמטרים כמו איכות וכמות, ניתן תמיד לקנות ולמכור מבלי לחכות למכירה של צד שני, השוק נסחר בבורסה לחוזים עתידיים והכל נעשה בפיקוח רשויות החוק המוסמכות .
אפשרות לקנייה במינוף, ישנה אפשרות לקנייה בחלק מהסכום הקיים ברשותכם על מנת לקננות לסחור בחוזים עתידיים .

קנייה ומכירה בכל שעות היממה 24/7

עשיית הרווחים כאן הינה היתרון הגדול ביותר עבור הסוחרים, בימים שסחורות כמו הנפט מחירם מרקיע שחקים, מי אשר מצליח לחזות תנועה של סחורות יכול להתהדר ברווחים של מאות אלפי דולרים, יחד עם זאת ישנם רבים אשר נמנעים מלהיכנס לתחום זה בשל ההפסדים הגבוהים הצפויים למי שלא מצליח לחזות נכון .

דוגמא לחוזה עתידי

נניח שיש לכם חברת הסעות ענקית ואתם משלמים הון תועפות עבור דלק מידי שנה, כעת בשנת 2012 הדלק הינו יקר ומחירה של חבית נפט נקוב הינו XXX  הינכם יכולים לקנות חוזים עתידיים למרחק של כמה שנים קדימה בסכומים שהיום משולמים עבור הנפט, במידה ובעוד נניח 4-5 שנים מחיר הדלק יעלה, אתם למעשה חסכתם מיליוני שקלים בשנה, כאשר כולם ישלמו ויספגו את עליית מחירי הדלק אתם תשלמו את הסכומים הנוכחיים גם בעוד 4-5 שנים . במידה והדלק יירד באותם שנים אזיי שהפסדתם .