מסחר בזהב

המתכת היקרה בעולם, ממשיכה עם העליות כבר למעלה מ 100 שנים, למרות משברים אדירים אשר עברו על העולם במהלך השנים הזהב תמיד ייצב את מיקומו, בשנים האחרונות והוא אף חווה נחת בעקבות הפופלאריות הגואה של עולם התכשיטים והיהלומים. כל המומחים בתחום ההשקעות מסכימים על השקעה בזהב או מסחר בזהב שזה דבר מאוד כדאי לאורך הזמן.
בשנים האחרונות, המשבר המדיני בטחוני במזרח התיכון נותן אותותיו ובדומה לזהב שמראה תנודתיות קיצונית, הנפט כמותו לא מפסיק לעלות, אנחנו יכולים לראות כיצד זה משפיע על המחירים בתחומים רבים בחיינו, כדי להבין את זה צריך לנבור בהיסטוריה של הזהב ובחלקו לעולם.

הסיטוריית הזהב

הזהב נגלה אל האדם לפני שנים רבות, עדויות מספרות כי היה כאן בשימוש עוד בימי המצרים ובתרבות האינקה המזוהה עם הפרואנים של ימינו אשר האמינו שתוצרת הזהב מגיע בכלל כזיעת השמש, הזהב משמש לייצור תכשיטים והפך עם השנים לסטטוס של עושר ויוקרה, בשנים האחרונות אף משמש הזהב לתעשייה בשל תכונותיו הנדירות וההרכב הכימי שלו אשר אינו נוטה להיקשר ליסודות כימיים אחרים, ושומר על צורתו הטבעית, על כן משמש הזהב רבות להולכת חשמל בזכות עמידותו האיתנה מול הקורוזיה .
מסחר בזהב הולך ונהיה יותר מסיבי בשנים האחרונות, יותר ויותר תחומים בחיינו משתמשים בזהב על כל סוגיו, הן בתעשית החשמל והמתכות, בתעשיית היופי, וגם ברפואה החל השימוש בתרופות המכילות אבקת זהב.
ארה"ב נהגה בעבר להצמיד את מחיר הזהב לדולר – כלומר למטבע המקומי הנסחר באמריקה, רק לאחר מלחמת העולם הוחלט להסיר את ההצמדה, מומחים מעריכים כי במידה וכיום לצורך ההשוואה אם יוחלט ע"י ארה"ב לחזור להצמיד את הדולר לאונקיית זהב – מטיל זהב, מחירו יהיה פי יותר מ 20 משוויו כיום .

יתרונות המסחר בזהב

    • הסיבה הראשונה ואולי העיקרית היא עליית הזהב בשנים האחרונות והמגמה ההולכת ומשתפרת בשנים אלו, כך הפך הזהב למוצר נחשק בפני רבים ועל אף המשברים הרבים הפוקדים את הכלכלה העולמית הוא נשאר איתן ביציבותו אל מול כל השאר ואף הקנה לעצמו מקום מכובד ויוקרתי, בזהב ניתן לסחור גם כן באמצעות חוזים עתידיים.

    • רוב המסחר בזהב אינו מסחר של העברת סחורה פיזית אלא כהשקעה כמעט בטוחה, המינוף הוא גבוה ויוצר מעין ביטחון אל מול המטבעות המדשדשים  .

    • יתרון נוסף הוא העלייה המתמדת שלו לאורך זמן והרווחים אותם ניתן להפיק לאורך תקופה ולא כמו בשאר סחורות בתקופה קצרה .

התגובות סגורות