שירות איתותים שמרוויח גם כאשר השוק יורד

זאת נקודה שעשויה לעניין את המשקיע הפיקח שמבין שחגיגת העליות בבורסה לא נמשכת לנצח. שירות איתותים אשר רק קונה מניות בלונג יתקשה להשיג תשואה חיובית בשנים שהשוק יורד ובמיוחד בשנים שבהן הבורסה ירדה בצורה חזקה כמו בשנת 2008. שירות איתותים חכם צריך שחלק מהאיתותים שלו יהיו איתותי מכירה בחסר (איתות שורט). הבעיה היא שלא תמיד ניתן לבצע שורט על מניות קטנות ולא בסכומים גדולים. כדי להיכנס לשורט צריך לקבל אישור מבית ההשקעות שבו מנהלים את התיק. פתרון אפשרי הוא לבצע עסקאות בחסר על מדד ת”א 25 או בעזרת מדד מרכזי אחר שיש עליו תעודות סל בחסר. שירות איתותים טוב צריך להרוויח גם כאשר השוק עולה וגם כאשר השוק יורד.

תדירות שליחת האיתותים

האם איתות מתקבל פעם בחודש או שנשלחים איתותים עשר פעמים ביום ? תדירות האיתותים היא נושא חשוב מאוד. יש להיזהר משירותי איתותים אשר יציפו אתכם באיתותים לדואר האלקטרוני. איתות אשר מתקבל אחת לחודש בממוצע, מאפשר למשקיע להרים טלפון לבית ההשקעות שלו או להיכנס לאינטרנט ולבצע פקודת קניה או מכירה לפי האיתות שהתקבל. מנגד, אם מתקבל איתות מספר פעמים ביום, הלקוח צריך להיות צמוד לפלאפון ולהקדיש זמן רב לביצוע הפקודות, דבר שעשוי להעיק אחרי זמן מה.

בנוסף, שירות איתותים ששולח איתותים בתדירות גבוה משפיע על העמלות שתשלמו. אם תדירות שליחת האיתותים היא גבוה, אזי מתבצעים המון פעולות קניה ומכירה, מה שאומר שתשלמו המון כסף על עמלות. חשוב אם כן לקחת בחשבון את נושא העמלות ולהבין שהוא עשוי לגרום לשירות איתותים טוב לכאורה להפוך לשירות לא רווחי. מומלץ להשקיע בעזרת שירות איתותים ששולח איתותי מסחר אחת לחודש.

משך האיתות

אין לבלבל בין משך האיתות לבין תדירות האיתות. במשך האיתות הכוונה היא כמה זמן נמשך האיתות. האם האיתות הוא ליום יומיים או שהאיתות נמשך מספר שבועות? אם משך האיתות הוא קצר אז יש חשיבות גדולה לשעה שבה מבצעים את הפקודה, ולכן כל התמהמהות מצד מקבל האיתות עשויה לפגוע ברווחיות העסקה. המשקיע הסביר יעדיף להיכנס לעסקאות ארוכות יותר שמטרתן להשיג תשואה גבוה ואשר אינן מושפעות מרגע ביצוע האיתות. באיתותים ממושכים, השאלה האם האיתות בוצע בדיוק כאשר הוא התקבל או שעה שעתיים אחרי לא פוגעת בתשואה. גם כאן נעדיף שירות איתותים שאינו רגיש לשעה המדויקת שבה לקוח הקצה של שירות האיתותים ביצע את הפקודה. מומלץ שהאיתות יהיה ממושך.

איתותי מסחר על מניה או איתותי מסחר על מדד המעו”ף?

מה זה משנה אם שולחים לנו איתותי מסחר על מניה קטנה או איתותי מסחר על מדד המעו”ף ? הנכס שעליו פועל שירות האיתותים משפיע על התשואה ועל הסיכון. מניות קטנות, למשל מניות ביתר 50, עשויות לקפוץ בצורה משמעותית בעקבות קניה בכמה מאות אלפי שקלים. אם למשל ספק של שירות איתותים שולח למשקיעים איתות קניה למניה קטנה בשער מסוים. נניח שיש עוד 50 מנויים לשירות האיתותים ונניח ש- 25 לקוחות ביצעו פקודת קניה לפניכם כל אחד בסכום צנוע של עשרת אלפים שקלים, אזי בסך הכל המניה נקנתה בסכום כולל של 250,000 ₪ דבר שעשוי להקפיץ את המניה בכמה אחוזים, ולכן כאשר אתם תבצעו את פקודת הקניה, זה יהיה בשער הגבוה מהשער שבו האיתות התקבל. אותו הפסד בדיוק יתרחש כאשר אתם מוכרים את המניה. הפסד של שני אחוזים בקניה ושני אחוזים במכירה, גורם לאיתות לא רווחי. המשקיע הסביר יעדיף לבצע את פקודות הקניה והמכירה על נכס פיננסי גדול ויציב, שגם קניה בכמה מיליוני שקלים לא מזיזה אותו. מדד המעו”ף הוא אידאלי לשירות איתותים.

שירות איתותים – תשואות

כמובן. פקטור מרכזי בבחירה של שירות איתותים הוא התשואה שלו. אולם תשובה לאחוז התשואה של שירות איתותים לרוב נקבל רק לאחר התנסות של מספר חודשים.

שירות איתותים על המעו”ף או שירות איתותים על הנאסד”ק?

בארצות הברית יש מגוון רחב של חברות אשר מספקות שירותי איתותים על הבורסה המקומית, אך שעות הפעילות של הבורסות בארה”ב הן בין השעות 16:00-24:00 שעון ישראל. לכן מי שבוחר שירות איתותים על מדדים או מניות בארצות הברית צריך להיות זמין לבצע את איתותי הקניה ואיתותי המכירה בחשבון ההשקעות שלו במהלך השעות האלו. בחירה הגיונית יותר תהיה להשקיע בעזרת שירות איתותים על מדד המעו”ף.

שירות איתותים – סיכון והפסד מקסימלי

גם כאן, נתרשם מרמת הסיכון של שירות מסוים רק אחרי שנתנסה בו במשך תקופה מסוימת. שמירה על הפסד מקסימלי נמוך היא מאפיין מרכזי של שירות איתותים מוצלח.

שירות איתותים – מחירים

מרבית שירותי האיתותים גובים סכום דומה מהמשקיעים שלהם. ברגע שהשירות מצליח, מרבית המשקיעים רואים בזה עסקה מוצלחת לשני הצדדים. הלקוח משלם כסף כדי להרוויח יותר כסף, עסקה משתלמת לכל הדעות.

כמה זמן נדרש כדי לבחון שירות איתותים?

המשקיע הישראלי הוא לעתים חסר סבלנות. אם שירות איתותים לא מוכיח את עצמו כבר בחודש הראשון, הוא עלול לפסול את השירות למרות שזה עשוי להיות שירות טוב, וחבל. אסור לשפוט שירות איתותים בתקופה של חודש ימים. זמן סביר לבחינת שירות איתותים הוא שישה חודשים. אם במהלך שישה חודשים השירות גרם להפסד ניכר, כדאי לשקול להפסיק את השירות, אך אם השירות לא גרם להפסדים או הניב רווחים, מומלץ להמשיך בשירות האיתותים לעוד חצי שנה. משקיע רציני ישקיע במשך שנה בשירות איתותים עד אשר הוא יקבע האם זה השירות שבעזרתו הוא רוצה להשקיע את כספו.

 

בחירת שירות איתותים

לפני שבוחרים שירות איתותים יש להתחשב במספר גורמים חשובים: הבורסה שעליו מתקבל האיתות, תדירות האיתות, משך האיתות, עמלות קניה ומכירה, הנכס הפיננסי שעליו מתקבל האיתות, רווחיות והפסד מקסימלי של השירות. הנקודות שהועלו באות כדי להעיר את עיניו של המשקיע. אם נתקלים בשירות אשר לא עונה על הקריטריונים מומלץ לנקוט במשנה זהירות לפני שמתנסים בו. אך לאחר ששירות האיתותים נבחר יש לחכות זמן סביר כדי לבחון את הביצועים שלו.

 

שירות איתותים של חברת הרמוניה

חברת הרמוניה מספקת שירות איתותים מבוסס ניתוח טכני , על מדד ת”א 25. שירות האיתותים של חברת הרמוניה פותח במטרה להשיג יחס סיכוי סיכון אופטימלי עבור לקוחות החברה. זאת אומרת תשואה מקסימלית בסיכון כמה שיותר נמוך.