האם כדאי להשקיע בזהב?

בימים של חוסר יציבות כלכלי, בורסה מתנדנדת, התקבצות המשק וריביות נמוכות שהבנקים מציעים עבור פיקדונות או תוכניות חיסכון, מי שרוצה שלפחות לשמור על הערך של הכסף שלו צריך לחפש אפיקי השקעות אחרים, אלטרנטיבות בטוחות ורווחיות יותר אשר לא יגרמו למצבים לא נעימים בגלל ההפסדים. הזהב נחשב תמיד בהיסטוריה של ההשקעות כמתכת הכי יקרה ערך והשקעה ששומרת למשך הזמן את ערכה. היו זמנים בהיסטוריה שאנשים הרגו כדי להשיג זהב. כול האוצרות של המלכים התבססו במתכת היקרה. אם זאת לא כדאי להשקיע רק לפי שמועות או הורוסקופ שבועי אלה כדאי לקבל ייעוץ של מומחה בתחום.
הזהב הוא בסיס עיקרי של התכשיטים וגם היום, כול מדינה מוערכת גם לפי המספר קילוגרמים של זהב שנמצאים באוצר שלה. מי שמאמין במתכת יכול פשוט לרכוש אותה בצורת תכשיטים או חפצי זהב או להשקיע בבורסה במניות של החברות כריית זהב. בחמש השנים אחרונות, מחיר פסיכולוג הזהב עלה ב-147%. לאומת זה, מדד החברות כריית זהב, S&P Commodity Producers Gold עלה ב-37% בלבד. בשנת 2011, המחיר של זהב עלה
ב-13%, כאשר מדד מניות כרייה ירד בהבדל משמעותי של 15%. המסכנה היא שהזהב ממשיך להישאר מתכת יקרה ערך במיוחד בתקופה של מיתון, אשר השפיע שלילי על החברות כרייה. האנשים מעדיפים להשקיע ישירות בזהב, אשר ממשיך להיות אחד מאפיקי השקעה הכי בטוחים וגם רווחיים של כל הזמנים. 

התגובות סגורות