השקעות נדל"ן בישראל

מדוע לאחרונה נראה לנו שכולם התחילו לחפש השקעות נדל"ן בישראל? אלו התרחשויות שהתחוללו בישראל דחפו כל כך הרבה ישראליים לראות בנדל"ן כאופציית ההשקעה המתאימה להם ביותר ומה הקשר בין כל זה לבין בועת הנדל"ן? תשובות לכל השאלות הללו ועוד, בכתבה הבאה.
מדוע השקעות נדל”ן בישראל הפכו בעשור האחרון להיות נחשקות כל כך ומה בין זה לבין בועת הנדלן?
בשנים האחרונות הפך הערוץ הנדל"ני לנתיב השקעה פופולארי בקרב ישראליחם, בעיקר בשל עליית מחירי הדירות בכמה שנים האחרונות, עלייה העומדת על כ-50 אחוז. אותה מגמת עלייה במחירי הדירות, שאינה נוגעת לעלייה בערך של הנכסים עצמםש ונמשכת מזה כמה שנים ברציפות זכתה זה מכבר  לכינוי "בועת הנדל"ן", וישראליים רבים המתעסקים בנדל"ן חוששים שמא יום יבוא ואותה בועה תתפוצץ.

בועת הנדל"ן גרמה לעליית המחירים

בועת הנדל"ן גרמה לכך שמחירי הדירות כיום אינם פרופורציונאליים להכנסה החודשית של זוג ישראלי ממוצע, כך שביחס להכנסה החודשית, מחירי הדירות בישראל גבוהים פי כמה בהשוואה למחירי אותם נכסים באירופה למשל. אנשי מקצועי המתמחים בנדל"ן והמנסים לענות על השאלה כיצד קרה שהתפתחה בועת נדל"ן בישראל, מסבירים את העלייה במחירי הדיור בכך שלצד העלייה בביקוש, יש מיעוט של התחלות בנייה חדשות או אישור של פרוייקטים ויוזמות בנייה, כך שלצד הביקוש העולה, ההיצע הוא לא רב ועל כן מחירי הדירות העומדות למכירה עולים. עוד טוענים אנשי מקצוע הפעילים בשוק הנדל"ן, הריביות הנמוכות ביותר של הבנקים בישראל דוחפות ישראליים רבים להשקיע בנדל"ן במקום לתת לכספם לשבת בבנק מבלי שיניב רווח וכך נוצר מצב שהביקוש לקניית דירות רק הולך וגדל.
אז יש בועה או אין בועה?

השקעות נדל"ן בישראל מניבים

אם מחפשים השקעות נדל"ן בישראל מניבים צריכים להיזהר כי התפתחותה של בועת נדל"ן בעידן של 10 השנים האחרונות היא אחד הוויכוחים המרכזיים והסוערים ביותר הנמצאים על סדר יומם של בכירים בתחום הנדל"ן והוא גם כנראה רחוק מכדי להגיע לידי הכרעה. לצד המצדדים בקיומה של אסכולת הבועה הנדל"נית כיום בישראל, אלו שמתנגדים לקיומה של בועת נדל"ן מעדיפים להחליף את המונח "בועה" בגאות, ומסבירים שכפי שיש עלייה במחירי הדירות, יהיו גם ירידה או שפל, כפי שניתן לראות בימים אלה ממש, כאשר הביקוש לדירות יורד.
העלייה במחירי הדירות היא חלק מדינאמיקה של שוק ואין צורך, טוענים מתנגדי גישת הבועה, להקצין וליצור היסטרייה באמצעות שימוש במונח "בועה", שיש בו מימד מלחיץ המעורר פאניקה. אם נאמין כי קיימת בועת נדל"ן בישראל, הרי שנפתח חששות מפני התפוצצותה, פחדים שלא יעשו טוב לא לנו ולא לשוק.

התגובות סגורות